BoluKart Genel Sorular


BoluKart, sürekli yanınızda taşıyacağınız Bolu Belediyesi’ne bağlı tüm toplu taşıma araçlarında ve Özel Halk Otobüslerinde şehir içi ulaşım kartınızdır. Kart okuma cihazlarına yaklaştırarak kullanabileceğiniz temassız akıllı kartlar ve tek kullanımlık Kullan-At biletlerden oluşan BoluKart ile çok daha hızlı, ekonomik ve pratik ulaşımın keyfini bir arada yaşayacaksınız.

BoluKart ile Bolu’da toplu taşıma araçlarına binebilmek için, toplu taşıma araçları veya istasyonlarında bulunan kart okuma cihazlarına BoluKart’ı yaklaştırmanız yeterli olacaktır. İşleminiz anında gerçekleşerek, kullandığınız BoluKart’ın özelliğine göre, belediye tarafından belirlenen ulaşım ücreti BoluKart’a yüklü bakiyenizden düşülecektir. Kart okuma cihazının, kartın okunmasını teyit eden ses ve yeşil yanan ışık aracılığıyla ulaşım ücretinin ödenmiş olduğu anlaşılır.

Kartınızda kalan bakiyeyi de kart okuma cihazlarının ekranında veya web sitemizde yer alan Bakiye Sorgulama seçeneği ile görebilirsiniz. Geçiş ücretinizi BoluKart’ınız aracılığıyla hızlı, modern ve ekonomik bir şekilde ödemiş olursunuz. BoluKart’ınız sayesinde bozuk paralar ile uğraşmadan bilet temin edememe gibi sıkıntılar yaşamadan hızlı geçiş ve seyahat imkanına sahip olursunuz.

Bolu Belediyesi bağlı tüm toplu taşıma araçlarında ve Özel Halk Otobüslerinde kullanılmaktadır.